Congress

4th District

Hank Johnson — Democrat (I)

Eugene Yu — Republican

9th District

Andrew Clyde — Republican (I)

Tambrei Cash — Democrat

10th District

Mike Collins — Republican (I)

Jessica Fore — Democrat

Alexandra “Lexy” Doherty — Democrat

13th District

David Scott — Democrat (I)

Karen Rene — Democrat

Mark Baker — Democrat

Uloma Kama — Democrat

Brian K. Johnson — Democrat

Marcus Flowers — Democrat

Rashid Malik — Democrat

Johsie Cruz Fletcher — Republican

Jonathan Chavez — Republican

General Assembly

Senate

District 5

Sheikh Rahman — Democrat (I)

Lisa Babbage — Republican

District 7

Nabilah Islam Parkes — Democrat (I)

Clara Luisa Richardson-Olguin — Republican

Fred Clayton — Republican

J. Gregory Howard — Republican

Louis Ligon — Republican

District 9

Nikki Merritt — Democrat (I)

Michael Gargiulo — Republican

District 40

Sally Harrell — Democrat (I)

David Lubin — Democrat

Amelia K. Siamomua — Republican

District 43

Tonya Anderson — Democrat (I)

District 45

Clint Dixon — Republican (I)

District 46

Bill Cowsert — Republican (I)

Gareth Fenley — Democrat

District 48

Shawn Still — Republican (I)

Ashwin Ramaswami — Democrat

District 55

Robin Biro — Democrat

Iris Hamilton — Democrat

Osborn Murray III — Democrat

Verdaillia Turner — Democrat

Randal Mangham — Democrat

Mary Williams Benefield — Republican

House of Representatives

District 30

Derrick McCollum — Republican (I)

Norine Cantor — Republican

Kim Floria — Democrat

District 48

Scott Hilton — Republican (I)

Laura Murvartian — Democrat

District 88

Billy Mitchell — Democrat (I)

William Park Freeman — Republican

District 93

Doreen Carter — Democrat (I)

District 94

Karen Bennett — Democrat (I)

District 95

Dar’shun Kendrick — Democrat (I)

District 96

Neva Thompson — Democrat

Arlene Beckles — Democrat

Sonia Lopez — Democrat

District 97

Ruwa Romman — Democrat (I)

Michael Allen Corbin — Republican

District 98

Marvin Lim — Democrat (I)

Jorge Luis Granados — Democrat

District 99

Matt Reeves — Republican (I)

Michelle Kang — Democrat

District 100

David Clark — Republican (I)

Michael Day — Republican

Jennifer Ambler — Democrat

District 102

Gabe Okoye — Democrat (I)

J. Scott Vandiver — Republican

District 103

Soo Hong — Republican (I)

Chris Luchey — Democrat

District 104

Chuck Efstration — Republican (I)

District 105

Farooq Mughal — Democrat (I)

Sandy Donatucci — Republican

District 106

Shelly Hutchinson — Democrat (I)

District 107

Sam Park — Democrat (I)

Hai Cao — Republican

District 108

Jasmine Clark — Democrat (I)

Elvia Davila — Republican

District 109

Dewey McClain — Democrat (I)

District 110

Segun Adeyina — Democrat (I)

Charles Lollar — Republican

District 111

Rey Martinez — Republican (I)

Scott T. Jackson — Democrat

District 112

Bruce Williamson — Republican (I)

District Attorney

Patsy Austin-Gatson — Democrat (I)

Andrea Alabi — Democrat

Daryl Manns — Democrat

Sheriff

Keybo Taylor — Democrat (I)

Curtis Clemons — Democrat

Brian Whiteside — Democrat

Joseph Mark — Democrat

Shurron B. Green — Democrat

Baron Reinhold — Republican

Mike Baker — Republican

Oladipupo Soyomokun — Republican

County Commission

Chair

Nicole Love Hendrickson — Democrat (I)

Donna McLeod — Democrat

John Sabic — Republican

Justice Nwaigwe — Republican

District 1

Kirkland Carden — Democrat (I)

Tim Le — Republican

District 3

Jasper Watkins III — Democrat (I)

Marqus Cole — Democrat

Bobby Howard — Republican

Gwinnett County Board of Education (Nonpartisan)

District 1

Karen Watkins (I)

Leroy Ranel

Rachel Stone

District 3

Shana White

Anthony Mulkey

Yanin Cortes

Steve Gasper

Domonique Cooper

District 5

Tarece Johnson-Morgan (I)

Jacquelyn Evenezer-Gold

Patrina King

Tax Commissioner

Denise Mitchell — Democrat (I)

Phillip Bonton — Democrat

Arefeen Chowdhury — Republican

Chief Magistrate (Nonpartisan)

Kristina Hammer Blum (I)

Probate Court Judge (Nonpartisan)

Christopher Ballar

Clerk of Superior Court

Tiana Garner — Democrat (I)

State Court (Nonpartisan)

Brantley’s seat (Division 1)

Emily Brantley (I)

Bratton’s seat (Division 2)

Shawn Bratton (I)

Ramona Toole

Brown’s seat (Division 3)

Carla Brown (I)

Cope’s Seat (Division 6)

Veronica Cope (I)

Smith’s seat (Division 7)

Jaletta Long Smith (I)

Superior Court (Nonpartisan)

Fluker’s seat (Division 3)

Deborah Fluker (I)

Adkins’ seat (Division 4)

Tamela Adkins (I)

Beyers’ seat (Division 5)

Tuwanda Rush Williams

Regina Matthews

B. Thassanee Gutter-Parker

Batchelor’s seat (Division 6)

Rodney Harris

Kimberly Gallant

Whitner’s seat (Division 7)

Tadia Whitner (I)

Davis’ seat (Division 10)

Warren Davis (I)